W jaki sposób twoje maciory mogą czerpać więcej z mniejszej ilości mikroelementów w paszy?

Ciąża i laktacja są krytycznymi okresami, podczas których maciora przekazuje znaczną ilość mikroelementów  płodowi, co może wpływać na żywotność prosiąt.

Tradycyjnie, suplementację mineralną przeprowadzano stosując mikroelementy  nieorganiczne. Jednak rozwój technologii zapoczątkował nową erę w żywieniu mineralnym.

Zapotrzebowanie na mikroelementy w nowoczesnym żywieniu krów mlecznych

Większość badań dotyczących krów mlecznych koncentruje się na zapotrzebowaniu na białko i energię, podczas gdy pierwiastki śladowe są często pomijane. Jednak gdy nie uwzględnimy ich roli, mogą pojawić się problemy – w tym te związane z interakcją między mikroelementami zawartymi w paszy i wodzie.

Test Alltech 37+ identyfikuje teraz pięć dodatkowych mikotoksyn, mogących mieć wpływ na produkcyjność zwierząt.

Zespół zarządzania ryzykiem skażenia mikotoksynami firmy Alltech może teraz przeprowadzać analizy ponad 40 różnych mikotoksyn w paszach dla zwierząt.

Informacja

Produkty firmy Alltech znajdują się na listach referencyjnych pasz dozwolonych do karmienia bydła mlecznego wydanych przez spółdzielnie mleczarskie MLEKPOL oraz PIĄTNICA.

Zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1829/2003 w sprawie genetycznie zmodyfikowanej żywności i paszy, z późniejszymi zmianami, GMO (organizmy zmodyfikowane genetycznie), ani składniki wytworzone przy użyciu organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie zostały wykorzystane w produkcji produktów znajdujących się w ofercie firmy Alltech Poland Sp. z o.o.

Edycja 13 Programu Alltech Young Scientist rozpoczęta!

Program Alltech Young Scientist (AYS), którego 13 edycja właśnie się rozpoczyna, uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla studentów nauk rolniczych na całym świecie.

Pages

background image