W jaki sposób twoje maciory mogą czerpać więcej z mniejszej ilości mikroelementów w paszy?

2018-07-23

Ciąża i laktacja są krytycznymi okresami, podczas których maciora przekazuje znaczną ilość mikroelementów  płodowi, co może wpływać na żywotność prosiąt.

Tradycyjnie, suplementację mineralną przeprowadzano stosując mikroelementy  nieorganiczne. Jednak rozwój technologii zapoczątkował nową erę w żywieniu mineralnym.

Najnowsza edycja „Brazylijskich tabel dla drobiu i trzody chlewnej” weryfikuje skuteczność organicznych form mikroelementów u zwierząt monogastrycznych, wraz z rolnikami, którzy wprowadzili organiczne formy mikroelementów i widzą poprawę efektywności i wydajności. Dziś wiemy, że podawanie właściwej formy mikroelementów jest kluczem do optymalizacji wydajności, zdrowia i ekonomii w produkcji trzody chlewnej.

Badania wykazują, że organiczne pierwiastki  śladowe (OTM – organic trace minerals):

Jakość prosiąt zależy od maciory

Zmiana form mikroelementów może mieć znaczący wpływ na wydajność maciory i  całokształt produkcji trzody chlewnej. W czasie ciąży, maciory przekazują znaczną ilość składników mineralnych płodowi (Mahan et al. 2009), co oznacza, że okresy ciąży i laktacji są decydujące dla produktywności lochy i żywotności jej prosiąt.

Badanie opublikowane w Brazilian Journal of Animal Science wykazało, że maciory, które otrzymywały organiczną formę pierwiastków śladowych, rodziły prosięta o zwiększonej wadze urodzeniowej oraz wyższej zawartości żelaza w wątrobie i krwi po 21 dniach.

„Podając pierwiastki  śladowe Bioplex®, dostarczamy maciorom mikroelementy, które są lepiej wchłaniane, co z kolei powoduje, że locha jest bardziej produktywna, a jej potomstwu przekazywanych jest więcej mikroelementów” – mówi Russell Gilliam, kierownik Alltech ds. trzody chlewnej w USA. „Końcowym efektem jest możliwość obniżenia naszych  kosztów produkcji prosiąt do momentu ich odsadzenia. 

Podejście „więcej za mniej”

Total Replacement Technology™ – innowacja firmy Alltech – została opracowana w odpowiedzi na nowoczesną hodowlę i wymagania mineralne, stawiane przez Twoje stado podstawowe. Firma Alltech udowodniła, że nowoczesne zarządzanie żywieniem mineralnym może być prowadzone poprzez włączenie organicznych  pierwiastków śladowych w postaci Bioplex® i Sel-Plex® na znacznie niższych poziomach niż nieorganiczne pierwiastki śladowe, przy jednoczesnej poprawie wydajności. 

Ewolucja suplementacji mineralnej

Jaki rodzaj diety mineralnej stosujesz w żywieniu swojej trzody?

Hodowla  trzody chlewnej skupia się dzisiaj na wydajności bardziej niż kiedykolwiek. Niewystarczająca ilość mikroelementów może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i wydajności zwierząt, a co za tym idzie – generować wysokie koszty.

Dane kontaktowe:

Alltech Poland

Alltech Poland Sp. z o.o.
ul. Starościńska 1/17
02-516 Warszawa
Tel: 48 22 872 41 97
fax: 48 22 612 74 81
e-mail: biuro@alltech.com

NIP: 952-18-77-093
KRS 0000068933
Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie
XIII  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy:
850 000,00 zł

background image