Alltech rozbudowuje zakłady produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu producentów mleka i wołowiny w Oceanii.

2016-01-04

Ze względu na rosnący popyt, Alltech – globalna firma zajmująca się żywieniem i zdrowiem zwierząt, rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne położone w Forbes, Nowa Południowa Walia, podejmując po raz pierwszy na terenie Australii produkcję preparatu Optigen II .

Nowe zakłady są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie producentów mleka, wołowiny i baraniny na preparat Optigen II, źródło wolno uwalnianego azotu niebiałkowego. Opracowany przez Cornell University, Optigen II jest stosowany od ponad 10 lat na całym świecie, a jego skuteczność jest potwierdzona badaniami w warunkach in vitro, in situ i in vivo.

„Rolnicy w Australii i Nowej Zelandii stoją w obliczu ekstremalnych wyzwań”, mówi Rob McFarlane, dyrektor generalny działu przeżuwaczy Alltech Oceania. „Skrajne warunki pogodowe, niestandardowe systemy chowu oraz oczekiwania globalnego rynku mleka sprawiają, że trudno utrzymać stabilną i rentowną produkcję mleka lub wołowiny”.

 „Optigen II zapewnia zrównoważoną dawkę azotu, co jest szczególnie ważne w warunkach Australii i Nowej Zelandii, gdzie bydło musi radzić sobie na pastwiskach o zmiennej jakości, a także przetrwać długie przerwy w pobieraniu paszy”, dodaje dr Susanne Roth, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w dziale przeżuwaczy Alltech Oceania. „Optigen II pozwala fermom mlecznym, producentom wołowiny, mieszalniom pasz oraz konsultantom zachować większą swobodę prowadzenia działalności podczas najtrudniejszych okresów oraz osiągnąć wyższą rentowność”.

 „Optigen II może być stosowany, w celu podniesienia ogólnej dawki azotu, bez zmiany dotychczasowej diety. Ma to szczególne znaczenie, jeśli w paszy brakuje białka ze względu na słabą jakość pastwisk”, wyjaśnia Roth. „Optigen II może również zostać użyty przy zmianach formuły żywieniowej, podnosząc poziom rozpuszczalnych związków azotu w diecie, co oznacza poprawę strawności i zwiększoną syntezę białka przez mikroorganizmy, a w rezultacie wzrost produkcji mleka i mięsa”.

Zespół wsparcia terenowego Alltech (Alltech On-farm) zapewnia pomoc techniczną, współpracując z rolnikami rozwiązuje problemy trapiące gospodarstwo oraz dąży do poprawy wydajności mlecznej lub podniesienia produkcji mięsa”, mówi McFarlane. „Jesteśmy dumni z rozbudowy zakładów Lienert w Forbes, ponieważ dzięki temu będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych klientów”.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy kontaktować się z dr Susanne Roth, dzwoniąc pod numer +61 (0)400 617 671 lub pisząc na adres sroth@alltech.com.

Dane kontaktowe:

Alltech Poland

Alltech Poland Sp. z o.o.
ul. Starościńska 1/17
02-516 Warszawa
Tel: 48 22 872 41 97
fax: 48 22 612 74 81
e-mail: biuro@alltech.com

NIP: 952-18-77-093
KRS 0000068933
Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie
XIII  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy:
850 000,00 zł

background image