Dwa najważniejsze kroki w kierunku zmniejszenia ilości bakterii odpornych na antybiotyki w produkcji trzody chlewnej

Dzięki optymalizacji produkcji, poprawie zdrowia i zapewnianiu jeszcze lepszej opieki, europejscy producenci trzody chlewnej mogą przyczynić się do zmniejszenia współczynnika występowania odpornych na antybiotyki bakterii w łańcuchu pokarmowym.

Dzięki optymalizacji produkcji, poprawie zdrowia i zapewnianiu jeszcze lepszej opieki, europejscy producenci trzody chlewnej mogą przyczynić się do zmniejszenia współczynnika występowania odpornych na antybiotyki bakterii w łańcuchu pokarmowym.

Stres cieplny

Podczas gdy zmiana klimatu staje się tematem numer jeden w światowym rolnictwie, stres cieplny w Europie będzie coraz ważniejszą kwestią – nie tylko w typowych miejscach jego występowania, jak nad Morzem Śródziemnym i w Europie Centralnej, ale również w krajach o umiarkowanym klimacie, jak Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Przyjmuje się, że stres cieplny jest efektem połączenia temperatury i wilgotności wyższych niż strefa termoneutralna dla krowy.

Według raportu Alltech Global Feed Survey 2017, światowa produkcja pasz przekroczyła 1mld ton.

Według raportu Alltech Global Feed Survey 2017 (Światowy Przegląd Produkcji Pasz 2017) wielkość światowej produkcji pasz po raz pierwszy przekroczyła 1 miliard ton. To o 3,7% więcej niż w ubiegłym roku i o 19% więcej niż w 2012 roku (pierwsze wydanie Alltech Global Feed Survey) pomimo spadku liczby mieszalni pasz o 7%.

Już dzisiaj tworzymy rozwiązania jutrzejszych problemów: program dla młodych naukowców Alltech Young Scientist gromadzi wszystkich przyszłych innowatorów.

Zwycięzca tegorocznej edycji programu Alltech Young Scientist w kategorii absolwentów, Richard Lally z Institute of Technology w Carlow w Irlandii – widoczny na zdjęciu w centrum obok dr Aoife Lyons (z lewej), dyrektor ds. inicjatyw edukacyjnych Alltech, oraz Victorią Liu (z prawej), kierownikiem programu AYS – otrzymał płatny staż doktorancki i nagrodę w wysokości 10 000 USD.

Program dla młodych naukowców AYS to największy konkurs uniwersytecki w dyscyplinach naukowych związanych z rolnictwem, dzięki któremu mamy nadzieję przyciągnąć w roku 2017 największych przyszłych innowatorów. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych regionach zostaną zaproszeni do udziału (koszty uczestnictwa pokrywa Alltech) w Alltech Young Scientist Discovery Week podczas konferencji ONE: The Alltech Ideas Conference w Lexington, Kentucky, USA.

Dołącz do zespołu Alltech Poland!

 

W związku z dynamicznym rozwojem firmy obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. Żywienia Bydła

Pages

background image