ONE: The Alltech Ideas Conference (ONE17)

2017-05-21 - 2017-05-24
Lexington, Kentucky
Dr Pearse Lyons, założyciel i prezes firmy Alltech, nagradza Peter'a Diamandis, założyciela XPRIZE Foundation i współzałożyciela Singularity University, nagrodą Alltech Humanitarian Award podczas ONE17

Podczas ONE: The Alltech Ideas Conference (ONE17), 70 mówców, w tym najzdolniejsze światowe umysły z branży nauki, rolnictwa, technologii i biznesu, omawiało technologie potencjalnie mogące zrewolucjonizować rolnictwo i umożliwić następny wzrost wydajności produkcji.

We wszystkich sektorach rolnictwa pojawiają się nowe technologie cyfrowe i aplikacje, które rewolucjonizują istniejące systemy produkcyjne i łańcuchy dostaw, tworząc radykalnie odmienne modele biznesowe. Pozwala to rolnikom oraz firmom rolniczym na bardziej wnikliwą i precyzyjną pracę, wcześniej nie do wyobrażenia.

„Technologia zmieni się nie do poznania” powiedział dr Pearse Lyons, założyciel i prezes Alltech. „Wszystko zmienia się bardzo szybko i firmy zaczynają myśleć jak start-upy: trzeba szybko zacząć i szybko rosnąć”.

Dzieląc się swoimi przemyśleniami opartymi na ponad 36 latach pracy w biznesie, dr Lyons wymienił pięć elementów kluczowych dla odniesienia sukcesu na nieustannie zmieniającym się rynku: szybkość, przywództwo, kultura, szkolenia, zabawa.

„Jesteśmy w środku rewolucji agrarnej – rewolucji, która dzieje się właśnie tu i teraz, i to jest ekscytujące” powiedział Robert Walker, CEO KEENAN, który przedstawił uczestnikom rewolucyjne, oparte na danych technologie.

W trakcie swojego wystąpienia Walker przedstawił współpracę jaką firma KEENAN – producent wozów paszowych - podjęła z firmami takimi jak Vodafone i Intel. Dzięki rozwiązaniom obliczeniowym pracującym w chmurze, firma może błyskawicznie dostarczać rolnikom informacje dotyczące żywienia zwierząt.

Peter Diamandis, założyciel XPRIZE Foundation i współzałożyciel Singularity University, przedstawił uczestnikom rewolucyjne innowacje, wskazując, że jedyną stałą jest zmiana i że tempo tej zmiany rośnie.

„Aby pozostać na szczycie, firmy i przedsiębiorcy muszą myśleć w sposób wykładniczy, ponieważ to rozwijająca się wykładniczo technologia będzie tą, która dokona transformacji w każdej z branży” powiedział Diamandis.

Diamandis otrzymał nagrodę Alltech Humanitarian Award, przyznawaną co roku osobom o silnym charakterze, które wykorzystują swoje osiągnięcia, aby pozytywnie wpływać i inspirować innych.

Podczas trzydniowej konferencji wystąpił także George Blankenship, który był wcześniej członkiem zarządów Tesla Motors, Apple Computer i GAP Inc., Lisa Bodell, założycielka i CEO futurethink, Jack Bobo, wiceprezes i dyrektor ds. komunikacji w Intrexon i wielu innych mówców.

Konferencję zakończył występ znanego na całym świecie zespołu Riverdance, który wykonał tradycyjny irlandzki taniec na głównej scenie Rupp Arena.

ONE17 przyciągnęła około 4.000 uczestników z prawie 80 krajów z całego świata.

Następna konferencja odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, w Lexington, Kentucky, w dniach 20–23 maja 2018.

Aby poznać więcej szczegółów konferencji, odwiedź one.alltech.com. Prezentacje zostaną udostępnione w czerwcu podczas Alltech Idea Lab. Zarejestruj się już teraz na ideas.alltech.com, aby uzyskać darmowy dostęp.

 

Dane kontaktowe:

Alltech Poland

Alltech Poland Sp. z o.o.
ul. Starościńska 1/17
02-516 Warszawa
Tel: 48 22 872 41 97
fax: 48 22 612 74 81
e-mail: biuro@alltech.com

NIP: 952-18-77-093
KRS 0000068933
Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie
XIII  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy:
850 000,00 zł

background image