Studujete v oblasti zemědělství a soutěžíte rádi?

Alltech Young Scientist (AYS) je největší světová soutěž se zemědělskou tématikou. Přináší příležitost studentům po celém světě vyjádřit své myšlenky, názory a odprezentovat své práce a výzkumy a vyhrát skvělé finanční ceny.

JAK SE ZÚČASTNIT?

Krok 1: Získat nominaci od svého profesora

Krok 2: Registrace a odeslání formuláře (online)

Krok 3: Odeslat svou práci (online)

Nová likérka v Dublinu

Uběhly téměř čtyři roky od okamžiku, kdy Deirdre a Pearse Lyonsovi začali s rekonstrukcí kostela Sv. Jakuba. A konečně se v červenci dočkali slavnostního přestřihnutí pásky a otevření Likérky Pearse Lyonse U Sv. Jakuba. Pro veřejnost byla likérka otevřena na začátku září. Kostel a ulice v jeho okolí se od koupě jeho budovy v roce 2013 podstatně změnily. Předtím tu byla prodejna lustrů, která necitlivě rozdělila 156 let starou historickou budovu vestavěným mezipatrem. Pak čtyři roky, po které trval irský ekonomický krach, byla budova kostela prázdná.

Jak se vypořádat s mastitidami

Mastitis je považována za jedno z nejnákladnějších onemocnění mléčného skotu, proto je pro chovatele velmi palčivým tématem. Je jedním ze tří nejčastějších důvodů vyřazování krav ze stáda. Ke vzniku mastitid a vysokých počtů somatických buněk (PSB) přispívá mnoho různých faktorů, od vlivů prostředí, přes postup při dojení, po oslabení imunitního systému. Bohužel neexistuje žádné řešení mávnutím kouzelného proutku, které by zabránilo problémům s mastitidou v chovu dojnic.

Jak se vyrovnat s tepelným stresem

Tepelný stres je v jižní Evropě dobře znám. V poslední době však dochází ke klimatickým změnám a severněji položené oblasti se s ním také potýkají. Tepelný stres vyvolává kombinace působení teploty a vlhkosti.

I při relativně nízké vlhkosti mohou teploty nad 26°C způsobovat problémy. Při mírném tepelném stresu stačí poskytovat zvířatům stín a dostatek vody. V závažnějších případech je však potřeba učinit další opatření. I mírný tepelný stres může mít výrazný krátkodobý dopad na užitkovost.

Metaanalýza použití přípravku Bio-Mos® v mléku nebo mléčné krmné směsi

Zdravotní stav je u mladých telat jedním z nejdůležitějších faktorů jejich růstu a výkonnosti. Průjem mladých telat pak představuje v odvětví mlékárenské výroby a hovězího masa závažný problém. Průjmová onemocnění jsou dokonce u mléčných telat nejčastější příčinou nemocnosti a úhynů. Onemocnění a úhyn jsou však obvykle pouze špičkou ledovce suboptimálního zdraví, přičemž suboptimální zdravotní stav trávicího traktu přispívá k dysbióze a špatnému trávení, jejichž výsledkem je zhoršení efektivity krmiva a růstu.

Pages

background image